Kobieta w żółtej sukni z książką
Jak przygotować się do sesji?
zjedź w dół

Jak przygotować się do sesji?

Ubiór. Tutaj przyświecać będzie główna zasada, która brzmi „Im mniej tym lepiej”. Im mniej kolorów, różnych faktur, wzorów tym lepiej.

Wszyscy członkowie rodziny powinni tworzyć spójną całość. Jeśli mama i córka mają zwiewne, lekkie sukienki, w jasnych kolorach, np. szarą i błękitną, to mężczyźni, Ci duzi i mali, tez powinni być ubrani w lekkie tkaniny, w jasnych barwach, w tej samej gamie kolorystycznej. W razie braku pomysłu, pamiętajmy, że kolor biały czy szary to w tej sytuacji nie kolor. Pasuje do wszystkiego.

Jeśli Panowie nie macie pomysłu co założyć, polecam gładki t-shirt w neutralnym kolorze, szary, biały. Do tego jeansy, czy inne gładkie spodnie. Wybierzcie więc 1-2 kolory i tego się trzymajcie, oczywiście pamiętajcie, że granatowy, błękitny, morski, turkusowy itp. to nadal jeden kolor, tylko w różnych odcieniach, więc to naprawdę nie jest takie trudne dobrać się kolorystycznie, do tego wspomniany szary, biały a nawet czarny (choć z czarnym bym uważała jeśli chodzi o sesje plenerowe).

Jeśli chodzi o wzory. Generalnie unikajcie. A już na pewno wystrzegajcie się mnogości wzorów, np. tata w kratkę, mama w kwiaty, syn w paski a córka z ulubionym zwierzakiem na bluzce. Taki misz-masz to nie jest dobry pomysł, chyba, że jest to reklama firmy odzieżowej Zdecydowane, mocne wzory, rysunki, napisy na ubraniach odciągają uwagę od tematu zdjęcia, którym jesteście Wy, Wasze wzajemne relacje, emocje nim towarzyszące. Oczywiście nie oznacza to, że nie można założyć ulubionej sukienki w kwiaty, pamiętajcie tylko, że jej wzór będzie mocnym tematem zdjęcia i wtedy reszta rodziny nie powinna już zakładać niczego wzorzystego. Jeśli obie, mama i córka mają mieć sukienki w kwiaty, to powinny być one ze sobą podobne stylem, kolorami.

Najlepiej na sesji plenerowej sprawdzają się biały, beż, szary, odcienie brązu, stonowanej zieleni, czyli takie które dobrze współgrają z otaczająca nas przyrodą, bo pamiętajcie, że poza Wami na zdjęciu będzie tez dużo zieleni trawy i innych roślin, prawdopodobnie trochę niebieskiego nad głowami i jak się poszczęści, że cos kwitnie, to zdarzą się też i inne kolory Wszystkie te kolory mają wpływ na wygląd zdjęcia.

W sesjach studyjnych barwy otoczenia dobieramy sami, ale pamiętajcie, że zasada spójności strojów wszystkich osób na zdjęciach obowiązuje.

Pozostaw mi swój adres email lub numer telefonu.
Skontaktuję się z Tobą, aby przedstawić swoją ofertę.