Kobieta podczas sesji zdjęciowej za szybą
Co musisz wiedzieć decydując się na sesję zdjęciową?
zjedź w dół

Co musisz wiedzieć decydując się na sesję zdjęciową?

Oto garść przydatnych informacji, o których musisz wiedzieć najlepiej jeszcze przed umówieniem się ze mną na sesję:

Sesja trwa zazwyczaj 1–3 godziny. Czasem potrzeba więcej czasu by dzieci oswoiły się z aparatem. Tak jak pisałam, nie spieszymy się, chcę by zdjęcia były naturalne. Jeśli godzine z tego czasu spędzimy pijac kawę w altance, w czasie gdy dzieci będą bawić się z moimi kotami albo biegać po placu zabaw, to ok, tak ma być, pełen chillout :-)

Sami decydujecie czy zdjęcia, które wykonam, będę mogła dołączyć do mojego portfolio. Będzie mi ogromnie miło móc pochwalić się efektami naszej wspólnej pracy, zwykle to 1-2 kadry z sesji, wspólnie wybrane, więc nie ma obaw, że opublikuję zdjęcie, którego nie chcecie pokazywać światu. Nie ukrywam, że zależy mi na tym by móc pokazywać swoją pracę na mojej stronie www czy na portalach społecznościowych, bo to najlepsza forma reklamy, decyzję jednak zostawiam Wam.

Nie oddaję surowych plików RAW nigdy przenigdy. To dlatego, że zdjęcia, które oferuję i pod którymi się podpisuję, to efekt na który wpływa bardzo wiele czynników, które razem decydują o efekcie końcowym. To kwestia mojego postrzegania świateł, cieni, dobrania kontrastu wg mojego uznania, odpowiedniego wyeksponowania detali, które uważam na temat zdjęcia. Moja praca to coś więcej niż tylko naciśnięcie spustu migawki. Poświęcam długie godziny edytując zdjęcia w ich najdrobniejszych szczegółach, tak by uzyskać efekt, który wywoła w Waszych sercach ciepłe uczucia, chwilę radości czy wzruszenia. Dopiero praca końcowa jest tym, czym chce się z Wami dzielić. Analogicznie, jeśli pójdziecie do restauracji na swoja ulubiona potrawę, której sami nie potraficie wykonać, to nie będziecie zadowoleni, gdy kucharz przyniesie Wam jedynie składniki do jej wykonania, prawda? Nie po to przyszliście do restauracji. Kucharz też nie podpiszę się pod potrawą, której sam z tych składników nie ugotuje.

Termin sesji rezerwuję po wpłacie zaliczki wysokości 100 zł. Zdaję sobie sprawę, że zdarzają się rożne okoliczności, jak choroby, wypadki losowe i dlatego jednokrotnie taka sesja może być odwołana, bez utraty zaliczki. Proszę jednak o możliwie szybkie uprzedzenie mnie o zaistniałej sytuacji. Nowy termin ustalony będzie, gdy sytuacja się unormuje. Przy kolejnym odwołaniu terminu zaliczka przepada. Przepada również wtedy, gdy w umówionym terminie się nie zjawicie, nie uprzedzicie wcześniej. Traktuje wtedy tą zaliczkę jako zapłatę za czas poświęcony mi na przygotowanie siebie, sprzętu i studia do pracy i bezsensowne oczekiwanie na Was Musicie rozumieć, że zanim sesja się odbędzie, też poświęcam czas na jej przygotowanie. Podobnie zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu sesji, gdy mnie dopadnie choróbsko lub gdy aura za oknem będzie wyjątkowo niesprzyjająca (to przy plenerach). Wspólnie wybierzemy lepszy termin.

Zdjęcia wykonane podczas sesji w początkowej fazie wywołuję wstępnie w programie Lightroom i po tej obróbce już widać w 70 % jak będą one wyglądały gotowe. Daję Wam je do obejrzenia w specjalnej galerii, gdzie zabezpieczone hasłem czekają aż wybierzecie te, które Wam podobają się najbardziej. Następnie mam około 2 tygodni na pracę końcową nad tymi zdjęciami, gdzie dopieszczam szczegóły, poprawiam niedoskonałości skóry i otoczenia, usuwam przeszkadzające elementy w kadrze jeśli jest taka konieczność a przede wszystkim nadaję zdjęciom charakter, mój indywidualny styl.

Rodzice, opiekunowie dzieci są odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo w studiu, ale także za wszelkie szkody wyrządzone przez nich, zniszczenia, uszkodzenia sprzętu. No tak niestety to wygląda, przynajmniej do ich 18tego roku życia :-)

 

 

Zapraszam! Ilona Mirowska

Pozostaw mi swój adres email lub numer telefonu.
Skontaktuję się z Tobą, aby przedstawić swoją ofertę.