sesje-kobiece
Sesje kobiece w plenerze
zjedź w dół

Sesje kobiece w plenerze

Sesje plenerowe kobiece dają mi milion możliwości pracy. Każda sesja może być inna, w zależności od pory roku, miejsca a nawet nastroju osoby fotografowanej oraz… mojego nastroju :-).

Zwykle jest tak, że kobieta która przychodzi do mnie na sesje, już sama wie jakie zdjęcia chciałaby mieć. Wybiera z mojego portfolio te kadry, które najbardziej przypadły jej do gustu i wie, że właśnie takie chce mieć.

W Borownie, gdzie mieści się moje studio, mam kilka swoich ulubionych miejscówek. Stara drewniana chata moich sąsiadów, której cierpliwie użyczają mi do zdjęć, przyciąga swoim wyjątkowym klimatem jak magnez. W połączeniu z sukniami w stylu boho, które mam w moim studiu na Wasz użytek, klimat z takiej sesji jest naprawdę niezwykły, sielankowy.

Zdjęcie kobiety w żółtej sukni

Są u łąki pełne kwiatów, zielone lasy, pola rzepaku i koniczyny pastewnej. Jest przepięknie kolorowo.

Naprawdę nie trzeba nigdzie daleko jechać, by zrobić zdjęcia plenerowe pełne magii, klimatu, charakteru. Poza tymi okolicznościami przyrody, ogromną rolę, jeśli nie najważniejszą, gra światło. W przypadku pleneru - słońce. Wiedza o świetle i jego wyczucie, umiejętność pracy z nim, malowania światłem, to najważniejsza umiejętność w pracy fotografa. Trzeba umieć widzieć je, zanim naciśnie się spust migawki. To światło decyduje o ostatecznym wyglądzie zdjęcia, o tym czy wydobędziemy z twarzy to co w niej najpiękniejsze. Brzydkie światło, ostre cienie mogą oszpecić delikatną kobiecą twarz. Za to umiejętne wykorzystanie ostrego światła nada męskiemu portretowi charakteru, podkreśli zmarszczki na twarzy staruszka, pomoże wydobyć charakterystyczne rysy twarzy, blizny. Jeśli tylko taki jest nasz zamysł, to ostry światłocień będzie naszym dobrodziejstwem.

Słyszeliście pewnie nieraz, że nie robi się zdjęć pod światło. Nie robi się, bo nie jest to łatwe, jeśli jednak wie się jak wykorzystać takie światło i technicznie dać sobie z nim radę, można uzyskać naprawdę wyjątkowe efekty. Sama uwielbiam takie portrety, sa lekkie a zarazem tajemnicze, bo owite jakby mgłą, niewyraźne, zostawiają cos do dopowiedzenia...

Zdjęcie zrobione pod światło

Często słyszę od kobiet przed sesjami, ze są niefotogeniczne. Nie ma niefotogenicznych kobiet, są tylko słabe zdjęcia w złym świetle.

Jeśli chodzi jeszcze o to, co często słyszę od kobiet przed sesjami, to zazwyczaj „Nie ma co na siebie założyć” :-) Wychodząc Wam naprzeciw i specjalnie dla Was powiększam moją studyjna garderobę systematycznie, wyszukując niezwykłe, wyjątkowe, zwiewne, tiulowe, koronkowe eleganckie suknie, narzutki i chusty, a także grubo tkane swetry w różnych kolorach, body, biżuterie, wszystko po to byście nie musiały się martwic co na siebie założycie w czasie sesji. Na pewno cos wybierzemy, staram się by ubrania były w wielu rozmiarach, stylach i kolorach.

Jedyne co musicie ze sobą zabrać to dobry nastrój!

Zapraszam! Ilona Mirowska

Przeczytaj o sesjach studyjnych

Pozostaw mi swój adres email lub numer telefonu.
Skontaktuję się z Tobą, aby przedstawić swoją ofertę.